اشتباهات رایج و غلط در مسواک زدن را بشناسید | بیماری

: اشتباهات عادی و غلط در مسواک زدن رو بشناسین

واسه درست تر مسواک زدن به نکات زیر توجه کنین.

یکی از خطاهای شایع مسواک زدن، زمان کوتاهیه که واسه این کار اختصاص داده می شه، واسه اینکه خوب دندا نهایتان رو مسواک بزنین باید حدودا ۲ دقیقه وقت واسه این کار صرف کنین.

مجله تالاب دکتر حمید میر راه روشی دندانپزشک گفت: عجله کردن بزرگ ترین و اولین خطاییه که بین مسواک زدن مرتکب اون میشیم. وقتی که با عجله مسواک می زنید نمی تونین جرمهای دندون رو از بین ببرین. دو سوم آدمایی که از مریضی مربوط به لثه رنج می برن، آدمایی هستن که با وجود پیشنهادای دندانپزشکان باز از دادن دو دقیقه به مسواک زدن، کوتاهی می کنن. وقتی که مسواک رو به دست می گیرین به ساعت خود نگاه کنین و ۲ دقیقه از وقت با ارزشتان رو به اینکار اختصاص بدین.

میر راه روشی اضافه کرد: دقت نکردن در بین مسواک زدن، خطای دیگه ایه که غالب افراد اونو مرتکب می شن. باید با دقت برابر جلو، عقب و روی دندانا و هم اینکه لثه ها، زبون و کام رو تمیز کرد.  بیشتر بخشهایی از دهن که مسواک خیلی راحت به اونجا نمی رسه مثل دندونای عقب رها می شن، باید توجه داشت که با حوصله و دقت مسواک زده شه.

اشتباهات عادی و غلط در مسواک زدن رو بشناسین

این دندانپزشک فشار دادن مسواک روی دندون رو از اشتباهات دیگه در زمان مسواک زدن دونست و گفت: فشار دادن مسواک روی دندانا باعث می شه بافت لثه ها از دندانا فاصله بگیره و از بین بره.  حتی ممکنه به حساسیت دندانی یا افتادگی دندون دچار شید. بهترین مسواک ها، مسواکهای نرم هستن چون این جوری مسواکا به دندون آسیب نمی رسونن و راحت تر روی دندانا می لغزند.

ایشون با تأکید برحرکت دادن درست مسواک روی دندون اقرار داشت: حرکت دادن نادرست مسواک روی دندون از خطاهای دیگه بین مسواک زدنه. اگه مسواک رو به صورت افقی از عقب به جلو و برعکس روی دندا نهایتان می کشید به طور کاملً غلطه،مسواک رو باید با حرکات زمونه ای کوتاه و ملایم روی دندانتان حرکت بدین، نزدیک لثه ها با زاویه ۴۵ درجه مسواک بزنین و از بالا به پایین مسواک بزنین.

این دندانپزشک در آخر گفت: در به کار گیری خمیر دندون زیاده روی نکنین. این یکی دیگه از خطاهاییه که در بین مسواک زدن مرتکب میشیم. این کار فی نفسه آسیبی به دندانه ها نمی زنه اما به خاطر اینکه دوست ندارین، دهنتون پر از کف باشه زمان مسواک زدن رو کوتاه می کنین. واسه کودکان لایه نازکی از خمیر دندون کافیه و واسه بزرگسالان اندازه یه نخود مناسبه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *